Ciekawe wróżby wigilijne

Do kolejnych bardzo popularnych wróżb wigilijnych należą te celebrowane zarówno na wsi, jak i w mieście. Łuski z karpia wigilijnego powinny być noszone w portfelu przez cały rok, miało to wróżyć powodzenie finansowe. Bardzo wiele wróżb dotyczyło zamążpójścia. Jeśli panna młoda przy sprzątaniu wymiatała kurz na drzwi, wówczas odganiała kawalerów, powinna kurz wmiata w kierunku „do drzwi” i to miało zapewnić szybkie zamążpójście.

Ważną wróżbą było wróżenie przez gospodarza domu, jeśli wróżyli w jasny dzień to miało to wróżyć dobre niesienie przez kury a jeśli w pochmurny, to gwarantowało to obfitość mleka. Przesądów, zwyczajów oraz innego typu tradycji jest naprawdę wiele. Przeczytaj „Ciekawe wróżby wigilijne”

Wróżenie podczas Świąt

Podczas Świąt warto dopełnić tradycji a także różnego typu rytuałów, dzięki którym można dopełnić wielowiekowej tradycji. Podczas Bożego Narodzenia warto spotkać i porozmawiać pod jemiołą a także ozdobić choinkę cukierkami, słodyczami oraz innego typu łakociami a także lampkami, oraz świeczkami. Atmosfera tego dnia jest wyjątkowa. Warto wspólnie kolędować a także wspólnie udać się na Pastorałkę.

Można do tego dnia się przygotować i już dziś zacząć kolędować i nauczyć się nowych kolęd. Jest wiele wróżb, które warto celebrować. Od tego, jak się spędzi czas podczas Bożego Narodzenia zależy, to, jak jak minie kolejny rok. Każde święta są wyjątkowe. Przeczytaj „Wróżenie podczas Świąt”