Rodzinne święta

Czas Bożego Narodzenia jest jednym ze wspanialszych okresów. Warto zatem już dziś się do niego przygotować i spędzić święta w rodzinnym gronie a także w gronie przyjaciół. Boże Narodzenie jest hucznie obchodzone na całym świecie, tym bardziej, że okres ten poprzedzana Nowy Rok. Przygotowania do tego święta trwają przez kilka tygodni, także pod względem emocjonalnym. Jest to czas odpoczynku a także refleksji oraz relaksu.

Przed Bożym Narodzeniem można długo cieszyć się atmosferą świąteczną a także atmosferą wspólnego biesiadowania. Warto już dziś kupić prezenty dla najbliższych i cieszyć się z tego niezwykłego okresu. Przeczytaj „Rodzinne święta”

Magiczna noc

Na magiczną noc Bożego Narodzenia warto się przygotować. To wyjątkowa noc i wieczór. Tej nocy zwierzęta, według tradycji, zwierzęta mówią i mogą porozmawiać z ludźmi. Magiczna noc Bożego Narodzenia jest tylko raz w roku. Warto ten czas spędzić z rodziną i z najbliższymi. Według przesądu, jaka spędzi się Boże Narodzenie, tak spędzi się cały rok. Warto zatem już dziś przygotować się do tego wyjątkowego dnia.

Dzień wigilijny jest bogaty i pełen kolorytu. Zwyczaje oraz różnego rodzaju zabobony. Według przesądów tego dnia nie powinno się kłócić a także nie powinno się szyć, tkać, motać oraz prząść. Warto Boże Narodzenie spędzić w miłej i serdecznej atmosferze. Przeczytaj „Magiczna noc”

Potrawy na Boże Narodzenie

Stół podczas Bożego Narodzenia powinien być właściwie przygotowany. Na stole powinno być 12 potraw, które przygotowuje się od wieków, zgodnie z tradycją. Przed wieczerzą trzeba przejść przez post a następnie wieczerza zaczyna się wspólnego podzielenia się opłatkiem. To wówczas bliskie osoby i wszystkie te, które znajdują się przy stole mogą, dzielą się opłatkiem a także składają sobie życzenia.

Atmosfera podczas świat powinna być serdeczna a także przyjacielska. Ten wyjątkowy dzień, do którego trzeba się przygotować a także który trzeba spędzić w miłej i serdecznej atmosferze. Potraw powinno być 12. Są to pierogi, barszcz czerwony, czarnina a także karp smażony i karp w galarecie. Przeczytaj „Potrawy na Boże Narodzenie”