Norweski Leśny – usposobienie

Znaczna ilość kocich ras, powstało dzięki człowiekowi, proces opierający się na rozmnażaniu między sobą kotów z różnych lub takich samych linii. Występuje bowiem rasa, do której istnienia, człowiek nie ingerował. Jest to rasa o nazwie kot Norweski Leśny. Jest to kot, niezwykle piękny. Jego cechą najbardziej oryginalną jest pewnego typu grzywa z włosów a także spore wymiary. Nie da się ukryć iż jest to jeden z największych kotów na świecie.Sierść tego kota, może mieć w wielu odcieniach barwnych poza czekoladowymi. Mimo iż ten spory kot, wywiera wrażenie odrobinę ciężkiego oraz leniwego, prawda jest całkowicie inna. Kot Norweski Leśny, jest zwierzęciem ruchliwymi oraz lubiącym aktywny tryb życia. Jeśli więc planujemy trzymać swojego przyjaciela w domu powinniśmy zapewnić mu choć małą część rozrywki w postaci zabawek lub też drapaka. Przeczytaj „Norweski Leśny – usposobienie”

Maine Coon – hodowla, charakter

Jeszcze do niedawna rasa którą jest kot Maine Coon nie była szczególnie słynna nie tylko w Polsce ale tak i na całym świecie. Dziś jednakże odmiana ta jest jedną z przeważnie wybieranych ras kotów na świecie Nazwa Coon pochodzi od nazwy szopa. Zapewne wynika to z tego że są to pupile dużych rozmiarów i szczególnym spojrzeniu i charakterystycznej, długiej szacie. Kot Maine coon zyskał spore zastępy zwolenników nie tylko dzięki wyjątkowej szacie, ale również dzięki miłemu usposobieniu. Koty te w sposób charakterystyczny dla innych osobników tego gatunku, są wyjątkowo związane z człowiekiem. Mnóstwo opiekunów przezywa je pieszczotliwie nawet kotami-psami. Uwielbiają harce co może okazać się dużym zdziwieniem dla ludzi którzy spodziewali się że te duże koty są przeważnie kanapowcami. Przeczytaj „Maine Coon – hodowla, charakter”

Pers – wiadomości, informacje

Kto nie zna kota rasy pers jednolity. Na pewno każdy z nas ma świadomość jak wyglądają koty tej rasy, ponieważ jego popularność od kilkuset lat jest tak samo duża. Mimo iż początkowi osobnicy tej rasy różniły się bardzo od obecnych osobników tej rasy, to jego powszechność nadal jest duża. Pers jednolity występuje w wielu maściach, co stanowi nie lada gratkę dla ich sympatyków. Cechą najbardziej niecodzienną u czworonogów tej rasy jest szczególny kolor ich tęczówek. Odnośnie czworonogów o kolorze jednolitym zawsze jest to odcień pomarańczowy. W połączeniu z ubarwieniem niebieskim albo też liliowym, oczy o tym odcieniu, wywierają niesamowite wrażenie. Jak przeważająca część kotów, także pers jednolity jest pupilem samodzielnym, wspaniale radzącym sobie z nieobecnością właściciela. Przeczytaj „Pers – wiadomości, informacje”

Wyżeł Węgierski – ciekawostki, hodowla

Wyżeł węgierski jak wymieniona nazwa wskazuje jest rasą wyhodowaną w Węgier. Od samego początku, tak samo jak i w obecnych czasach jest wykorzystywany jako pies do polowań. Ma wyjątkowo szczupłą posturę ciała. Zgrabna szczupła a także muskularna postura ciała sprawia, iż piesek ten w trakcie biegu prezentuje się bardzo dostojnie. Gładka a także przylegająca sierść wywołuje iż zadbanie takiego pupila nie będzie nas kosztować nazbyt czasu. Wyżeł węgierski jest czworonogiem dużych rozmiarów, który ma zasadnicze potrzeby pod względem liczby absolutnego mu ruchu. Odmiana ta mianowicie nie dobrze czuje się mieszkając w mieście. Wymarzone są dla tego psa domki na wsi lub też pod miastami. Przeczytaj „Wyżeł Węgierski – ciekawostki, hodowla”

Mops – temperament, info

Odmiana tego rodzaju małego pieska który pochodzi z Azji. Mops dojrzały nie osiąga więcej niż 9 kilo masy ciała. Pomimo iż wyróżniają się nieustępliwością z powodzeniem mogą być wychowywane też przez laików psiarzy. Również obecnie tak i w dawnych czasach psy te najczęściej używane są jako psy towarzyszące. U schyłku XX wieku, trzymanie psiaka takiej odmiany było formą uprawnienia, dostępnego tylko osobą z o wyższym pochodzeniu. Postawa psiaka odmiany mops charakteryzuje się kwadratową posturą ciała, bardzo krępą która jednak mimo wszystko jest wciąż w pełni proporcjonalna. Mops jest także pupilem mocno umięśnionym, choć uważany jest za małego leniuszka. Czworonogi te strasznie prędko zdobywają serca także swoich opiekunów jak i ludzi z z otoczenia. Przeczytaj „Mops – temperament, info”

Beagle – usposobienie, opis rasy

Beagle to rasa niedużych czworonogów pochodzących z Wielkiej Brytanii. W pierwszy etapie używane one były głównie do polowania. Często funkcjonowały one w grupie, łowiąc lisy bądź królików. Teraz ponieważ psy tej rasy cały czas wykorzystywane są pod czas odmiennego rodzaju łowów urządzanych przede wszystkim w Anglii. W Europie, Beagle najczęściej wykorzystuje się je jako czworonogi towarzyszące, które w rzeczywistości idealnie odnajdują się w tego typu roli. Ich średni wzrost, śliczne trzykolorowe kolory a także nad wyraz inteligentne oczy, oddziałują one tak iż pies taki znacznie liczniej hodowany jest w domach także w miastach. Beagle odznaczają się nad wyraz przyjemnym i energicznym sposobem bycia. Przeczytaj „Beagle – usposobienie, opis rasy”