Maltańczyk – informacje, opis rasy

Wśród piesków o niewielkich gabarytach na uwagę zasługują maltańczyki. Są to bardzo przyjaźnie nastawione psy i tym samym trudno się dziwić, że sporo osób pragnie zabrać takiego psiaka pod swój dach. Warto jednak wcześniej poznać jego usposobienie i potrzeby, a wśród nich chociażby nawyki i potrzeby żywieniowe. I właśnie na temu ostatniemu tematowi będzie poświęcony niniejszy tekst.

Chociaż są to psiaki o niewielkich gabarytach to mogą się one pochwalić naprawdę dużym apetytem. Musimy bowiem wiedzieć, iż pieski maltańczyki uwielbiają posilać się w dużych ilościach i do tego stosunkowo często. Skutkiem tego zaliczają się się one ras narażonych w dużym stopniu na otyłość. Tym samym wskazane jest tutaj zastosowanie reguł racjonalnego ich żywienia. Zaleca się zatem psy tej rasy żywić gotowymi karmami.

Oczywiście należy sięgać po wyroby dedykowane dla psów o niewielkich gabarytach i raczej nie powinniśmy wybierać „marketowych” karm. Wynika to przede wszystkim z ich nie do końca odpowiedniego składu. Można jednak maltańczyki karmić przygotowanym samodzielnie jedzeniem. Należy się jednak wykazać dbałością o zbilansowanie posiłków. Pamiętajmy, aby małe psy karmić 3 do 4 razy dziennie, a dorosłe osobniki 2 razy na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *