Linkin Park – skład zespołu

Zespół Linkin Park powstał w 1996 roku w Los Angeles. Pierwotnie nazywali się Xero, ale postanowili zmienić nazwę, gdy do ich zespołu dołączył nowy wokalista – Chester Bennington. Pod uwagę brali wiele nazw, między innymi: Clear (która była ich ulubioną), Probing Lagers, aż w końcu zdecydowano się na Lincoln Park, od Parku Linkolna, obok którego mieszkał Chester. Niestety, nazwa była już zajęta przez zespół z Australii, więc aby uniknąć problemów prawnych ostatecznie muzycy zmienili nazwę na Linkin Park. Przeczytaj „Linkin Park – skład zespołu”

Budowa skateboardu

Skateboard, jest to sport, który przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie była traktowana jako zastępcza forma uprawiania surfingu w tzw. „martwym” okresie. Jest to dyscyplina sportowa, która polega na jeździe na odpowiednio wyprofilowanej desce, do której przymocowane są cztery małe kółka. Są różne rodzaje deski, które możemy dopasować do swojej techniki jazdy. Jednak zasada budowy deski jest podobne – deska pierwotnie zbudowana była ze sklejki – najczęściej z siedmiu warstw, która jest pokryta papierem ściernym lub innym tworzywa, który ułatwia utrzymanie się na jej powierzchni. Przeczytaj „Budowa skateboardu”

Muzyka rockowa

Muzyka rockowa wywodzi się z rock’n’rolla. Charakteryzuje się mocnym brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach, przeważnie elektrycznych. Muzyka rockowa jest bardzo niejednorodnym gatunkiem, dlatego powstało tak wiele podgatunków rocka. Między innymi: art rock, rock chrześcijański, rock klasyczny, Detroit rock, Desert rock, glam rock, hard rock, pop rock, pub rock. Muzyka rockowa jest szybka i żywa, jednak nie nadaje się do tańca. Największymi legendami światowego rocka są takie zespoły jak: AC/DC, The Rolling Stones, Pink Floyd, The Beatles, Lep Zeppelin. Przeczytaj „Muzyka rockowa”

Czy można się nauczyć jazdy z sieci?

Jazda na desce jest już modna od kilkunastu lat. Młodzi ludzie, którzy pragną poczuć dreszcz adrenaliny ćwiczą różne akrobacje na desce, nie tylko w miejscach do tego przeznaczonych, ale również wszędzie tam, gdzie mogą wykorzystać elementy architektury do wykonywania swoich ekwilibrystyk. Patrząc na najlepszych skaterów, trudno się nie oprzeć wrażeniu, że ci młodzi ludzie oprócz na pewno wielkiego talentu nie podlegają prawom grawitacji. Młodzi adepci sztuki jazdy na desce zapewne jak najszybciej chcieliby opanować tajniki jazdy na tym sprzęcie. Przeczytaj „Czy można się nauczyć jazdy z sieci?”

Jak dobrać odpowiedni sprzęt?

Jazda na desce to nie jest już tylko zabawa, to już jest dyscyplina sportowa, którą wykonują zawodowcy. Jak każda dyscyplina wymaga również nakładów w sprzęt do jej uprawiania. To nie tylko jest deska, ale również cały zespół zabezpieczeń przed kontuzjami, o które bardzo łatwo podczas uprawiania tego sportu. Nie każda też deska nadaje się do uprawiania wyczynowego sportu. Nie zawsze jeśli zaczynamy potrzebny jest nam wyczynowy sprzęt. Jak więc dobrać go do naszych umiejętności, a właściwie jeśli nam ich brak? Przeczytaj „Jak dobrać odpowiedni sprzęt?”

The Beatles – początki

Grupa została założona w Liverpoolu w 1957 roku, jako The Quarrymen. Jako The Beatles istniała od 1960 roku do 1970. Potem zespół zaprzestał swoją działalność. Początkiem końca grupy była śmierć ich managera – Allena Kleina. Między Lennonem, Harrisonem, McCartneyem i Starrem narodził się konflikt, kto ma zająć miejsce Allena. Poza tym artyści nie potrafili znaleźć się w nowej sytuacji i byli nią zdezorientowani. Praktycznym końcem grupy było potajemne odejście Johna Lennona we wrześniu 1969 roku. Przeczytaj „The Beatles – początki”