Przegląd iRobot Roomba 690

http://www.forup.pl/img/icon/12350.png
Kiedy myślisz o świecie robotów sprzątających, myślisz o linii Roomba firmy iRobot. I chociaż najwyszże modele firmy są imponujące, Roomba 690 na wejściu na rynek (1400zł) oferuje dużo więcej niż dobrą cenę.


Nie tylko oferuje łączność Wi-Fi i kontrolę aplikacji, obsługuje polecenia głosowe za pośrednictwem Amazon Alexa i Google Assistant. Jeśli szukasz kolejnej nowości, Roomba 690 to świetny wybór.

Wygląd

Okrągły kształt, Roomba 690 ma czarno-srebrny korpus o wymiarach 13,0 cali i wysokości 3,7 cala. To właśnie podobny rozmiar do Bissell SmartClean 1974, który jest trochę krótszy o 3,4 cala. RoboVac 11 jest najmniejszy z tej grupy. 690 powinien być w stanie posprzątać pod większością mebli, chociaż może mieć kłopoty z bardzo niskoprofilowymi kanapami i szafkami. Jeśli chodzi o jego wagę 7,4 funta - SmartClean i RoboVac 11 są lżejsze odpowiednio 5,5 i 5,8 funta - ale przecież nie musisz jego podnosić.

Na szczycie urządzenia znajdziesz duży przycisk Silver Clean, który rozpoczyna, wstrzymuje i kończy każdą sesję. Poniżej znajduje się ikona główna, którą wysyłasz robota z powrotem do stacji dokującej. Powyżej jest ikoną czyszczenia miejscowego, łączność Wi-Fi i stan baterii.Wirtualna ściana

Zdejmowalny pojemnik na śmieci jest umieszczony z tyłu robota, a z przodu znajduje się wczujnik RCON (zamknięcie pomieszczenia) i zderzak. Pod spodem znajdują się czujniki klifu, styki ładujące, przednie rolka, dwa koła główne, dwie szczotki rolkowe i szczotka boczna.

Roomba 690 jest wyposażony w stację ładującą i sygnalizator ścienny w trybie dualnym. Wirtualna ściana działa na czterech bateriach AA, dołączonych do pudełka. W porównaniu do dużego bloku, które otrzymujesz z Bobsweep Pet Hair Plus, wirtualna ścianka Roomba jest mniejsza i bardziej intuicyjna w użyciu. To szczupła, kwadratowa wieża z przełącznikiem z tyłu, która umożliwia przełączanie między dwoma trybami. Jeśli przesuwasz go, emituje 10-stopową cyfrową barierę, aby utrzymać próżnię w pomieszczeniach i przestrzeniach, w których nie chcesz wchodzić. Jeśli przesuń go w dół, tworzy okrągłą barierkę "halo" o średnicy czterech stóp. Jest to przydatne dla właścicieli zwierząt domowych, ponieważ można je umieścić w pobliżu naczyń z żywnością i wodą, a Roomba posprząta dookoła nich.

Konfiguracja i aplikacja
Po podłączeniu stacji dokującej wystarczy odłożyć robota i wyjąć żółtą plastikową karteczkę, która wystaje z baterii. Następnie wystarczy podpiąć robota do stacji dokującej i pozwolić mu się naładować, pełne naładowanie bateri trwa około trzech godzin.

Gdy to zrobisz, pobierz aplikację iRobot z Apple App Store lub Google Play i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby utworzyć konto i powiązać robot z siecią Wi-Fi (obsługuje tylko pasmo 2.4GHz).

Aplikacja
Sama aplikacja jest intuicyjna. Na głównym ekranie jest tylko jeden przycisk: Czysty. Wciśnięcie tego przycisku uaktywni Roombę i może on pracować, nawet jeśli nie jesteś w tej samej sieci Wi-Fi (możesz ją na przykład włączać podczas pracy). W prawym górnym rogu możesz mieć oko na żywotność baterii. W dolnej części ekranu znajdują się trzy inne menu: Dziennik skuteczności, Harmonogram tygodnia i Więcej.

Dziennik osiągnięć Lifetime jest dokładnie tym, na co wygląda - zapisem wszystkich czynności czyszczących Roomba. Możesz zobaczyć statystyki, takie jak liczba miejsc pracy, całkowity czas trwania i liczba jego włączania w funkcji wykrywania brudu. Można również zapoznać się z indywidualnymi statystykami dla każdego zadania. Karta Tygodniowy harmonogram jest całkiem oczywista i prosty. Wystarczy wybrać dni i czas, w którym Roomba będzie czyścić. Na karcie Więcej znajduje się przycisk Locate Roomba. Po naciśnięciu, Roomba będzie odgrywać melodię, aby pomóc Ci go znaleźć. Tam też znajdziesz instrukcje dotyczące opieki, FAQ, filmy, podręczniki i ustawienia.

Alexa, Start My Roomba
Wystarczy wybrać menu Połączone domowe w aplikacji i wybranym urządzeniu, aby znaleźć proste instrukcje umożliwiające sterowanie głosem.

Proces jest prosty. Wystarczy otworzyć aplikację Amazon Alexa, przejść do menu Umiejętności, wybrać Dom iRobot i nacisnąć przycisk Włącz. Gdy już to zrobisz, możesz rozpocząć lub zakończyć czystość, powiedz Roombie wrócić do stacji dokującej, zapytaj o aktualizacje stanu i zapytaj o pojemnik, przez urządzenie Alexa. W praktyce polecenia głosowe są proste w obsłudze i większość z nich działa dobrze.

Wydajność
Ssanie jest dość silne. Czasami ma trudności z dostaniem się na dywan.

Czujnik klifu
Czujnik nie pozwala robotowi spaść ze schodów

Chociaż odkurzacze, takie jak Eufy RoboVac 11, mogą bezpiecznie sprzątać w pobliżu kabli, nie wciągając ich, to tak nie jest w przypadku Roomba.

Żywotność baterii jest przyzwoita. Po pełnym naładowaniu Roomba 690 pracuje około 70 minut. To wystarczy do czyszczenia salonu, kuchni, przedpokoju i części sypialni. To lepiej niż 45 minut w wykonaniu Dyson 360 Eye na maksymalnej mocy.

Jeśli chodzi o dokowanie, 690 nie jest najlepszy w znalezieniu drogi powrotnej.

IRobot Roomba 690
Roomba 690 jest hałaśliwa, choć to całkiem normalne w przypadku niemal każdego robota na rynku. Nie będziesz chciał odbierać żadnych połączeń telefonicznych podczas sprzątania, ale nie jest głośniejszy niż tradycyjna robot.

iRobot Roomba 690 jest najlepszym rozwiązaniem na mniej niż 1400 zł. Posiada dobrą moc ssania, łatwą w obsłudze aplikację i sterowanie głosem przez Amazon lub Google. Modele typu Pricemer, takie jak Roomba 890, 960 i 980 oferują takie same opcje sterowania głosem i aplikacji, jak również większe umiejętności nawigacyjne i czyszczenie dywanów. Jeśli kontrola Twojej aplikacji i głosu nie jest dla ciebie ważna trudno pokonać Eufy RoboVac 11. Jest to o 300 zł tańszy niż Roomba 690, dobrze czyści ciemne podłogi i jest najmniejszym robotem
Dron DJI Phantom 4 z bliska
http://www.forup.pl/img/icon/12351.png
DJI utrzymuje swoją dominację jako lider na rynku dronów. Nowy Phantom 4 (5000zł) udoskonala wygląd swoich poprzedników z bardziej wyrazistym, bardziej usprawnionym podwoziem.
Przegląd iRobot Roomba 690
http://www.forup.pl/img/icon/12350.png
Kiedy myślisz o świecie robotów sprzątających, myślisz o linii Roomba firmy iRobot. I chociaż najwyszże modele firmy są imponujące, Roomba 690 na wejściu na rynek (1400zł) oferuje dużo więcej niż dobrą cenę.
Najlepsze okulary VR (Virtual Reality) w 2017 roku
http://www.forup.pl/img/icon/12349.png
Wirtualna rzeczywistość w końcu wystartowała. Ale czy powinieneś już się do niej dołączyć? Zobacz najlepsze zestawy i platformy VR, aby dowiedzieć się, które są odpowiednie dla Ciebie.