Kilka sposobów na mniej stresującego androida

http://www.forup.pl/img/icon/12353.png
Frustrujący system może zepsuć cały dzień. Oto kilka szybkich i prostych czynności, które ułatwią twoje życie.

Jasność ekranu
Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że twój ekran nagle przyciemniał lub rozjaśnił się sam? To automatyczna jasność ekranu. Ta funkcja automatycznie dostosowuje jasność ekranu w zależności od otoczenia, np. Przyciemnia ekran, gdy jest ciemno i rozjaśni gdy jest jasno.

Chcesz sprawdzić jak to działa? Trzymając telefon przez kilka sekund zakryj czujnik światła (zazwyczaj znajduje się on w górnej części przedniej strony urządzenia), a ekran powinien odpowiednio się rozjaśnić.

Teoretycznie funkcja jest świetna. Jeśli przede wszystkim używasz telefonu w podobnie oświetlonych pomieszczeniach wewnątrz pomieszczeń, może nawet nie zdałeś sobie z tego sprawy.

Automatyczna jasność jest domyślnie włączona w większości systemów Android. Jeśli nie masz żadnych problemów z tym, to niech zostanie włączona. Jeśli jednak zauważyłeś, że jest trochę denerwujące, możesz ją wyłączyć, przechodząc do Ustawienia - Wyświetlacz. Z wyłączoną automatyczną jasnością można wybrać statyczne ustawienie oświetlenia według swojego upodobania.

"Nie przeszkadzaj"
Co chwile jakiś dźwięk. Informowanie o aktualizacji Facebook o 1:00 w nocy może być denerwujące. Na szczęście system Android pomaga tego uniknąć: nie przeszkadzaj. Możesz zaplanować tą opcję w ustawieniach - Dźwięki i wibracje- Nie przeszkadzaj. Tutaj możesz ustawić, aby Twój telefon przestał reagować na wszystkie powiadomienia w określonym czasie, nawet na połączenia telefoniczne.

Zarządzaj powiadomieniami
Może to nie nowość, ale może pomóc. Wystarczy wybrać, które aplikacje mogą nas powiadamiać. Być może nie potrzebujesz wiedzieć niektórych mało ważnych informacji. Chodzi o najważniejsze ustawienie, które możesz zaplanować, aby uzyskać lepsze działanie na Androidzie.

Otwórz Ustawienia - Powiadomienia - i włącz wszystkie lub wyłącz wszystkie powiadomienia o aplikacjach. Możesz także nacisnąć ikony aplikacji, aby przejść bezpośrednio do ustawień określonej aplikacji.

Ustaw ponownie przyciski przeciągania
Jedną z rzeczy, którą można docenić w Androidzie, jest odciągany cień (czasami znany jako "cień powiadomienia"). Wystarczy przesunąć palec z górnej krawędzi ekranu w dół, a ustawienia są używane w wygodnym jednoprzyciskowym formularzu (np. Wi-Fi, Bluetooth, lokalizacja).

Jedną z najfajniejszych ulepszeń w Androidzie 7.0 Nougat jest możliwość wyboru, które ikony mają być tam zawarte, aby zapewnić łatwy dostęp. Być może nie używasz takich rzeczy jak Wi-Fi lub NFC, ale posiadanie możliwości szybkiego ustawiania wibracji, włączanie / wyłączanie lokalizacji i dostęp do latarki - wszystko za jednym razem. W systemie Nougat można zmienić położenie przycisków, które pojawiają się w cieniu, dotykając hamburgera w prawym górnym rogu cienia > edytuj.

Dostosuj ustawienia blokady ekranu
Nie skonfigurowałeś loginu bezpieczeństwa w telefonie? Więc każdy, kto dostaje w ręce twój telefon może zobaczyć twoje prywatne dane.

Dobrze chronić się minimalnymi zabezpieczeniami
Wymaganie hasła, odcisków palców lub innej formy biometrycznej zwiększa małą barierę między tobą a Twoim cyfrowym światem, ale tak warto. Wciąż bezpieczeństwo i wygoda nie muszą być wrogami - na przykład można ustawić, aby telefon nie wymagał logowania przez określony czas po uśpieniu.Niektórzy nie mają problemów z logowasniem w każdym momencie otwarcia swojego telefonu.

Znajdź czas blokady, który działa ustawisz dla siebie. Otwórz Ustawienia - Blokada ekran i zabezpieczenia - Bezpieczne ustawienia blokady - Zabezpieczony czas blokady - wybierz czas, który Ci odpowiada. Ewentualnie telefon może mieć ustawienie "Smart Lock" (zagnieżdżone w sekcji "Bezpieczne ustawienia blokady"), które utrzymuje telefon w stanie odblokowanym, gdy rejestrujesz się w "zaufanej" lokalizacji (tzn. Można powiedzieć, kiedy jesteś w domu przez lokalizację Usług lub jeśli jest podłączony do zaufanego urządzenia, takiego jak samochód przez Bluetooth). W takim przypadku będziesz musiał także zaufać użytkownikom wokół siebie.

Nigdy nie używaj aparatu wewnątrz aplikacji
Lubisz zamieszczać selfie? Jasne, wszyscy lubimy pokazać swój nowy wygląd. Możesz robić zdjęcia aplikacją telefonu, a dopiero później przesłać je do aplikcji.

Używaj widżetów
Jeśli jesteś użytkownikiem Androida i nie korzystasz z widżetów, to robisz źle.

Większość aplikacji pozwala na pewną formę widgetu na główmym ekranie. Widżety są oknami aplikacji, które można zachować na indywidualnych stronach ekranu głównego. Jeśli są to informacje, które często sprawdzasz, e-mail, pogoda, muzyka, podcasty - możesz po prostu utworzyć widżet i wypełnić go jedną czwartą, połową lub pełnym ekranem. Widżety ułatwiają dostęp do informacji - nie trzeba otwierać aplikacji i przeskakując po informacjach, których szukasz, ale zawsze tam jest.

Aby utworzyć widżet, naciśnij dowolnie dowolny ekran dowolnej strony, aby wyświetlić listę opcji. Tutaj znajdziesz link "widżety" - dotknij go i możesz przeciągnąć listę aplikacji, które mają dostępne widgety (nie wszystkie aplikacje). Stuknij w dowolny widżet aplikacji i przeciągnij go do otwartego sektora (niektóre widżety dają możliwość ich zmiany rozmiaru, niektóre nie mają).
Jak fotografować sztuczne ognie?
http://www.forup.pl/img/icon/12354.png
Dobre fajerwerki mogą zachwycać, ale taki moment może być bardzo trudny do uchwycenia. Niestety źle wykonane zdjęcie może nie pokazywać tej chwili. Oto porady jak zrobić zdjęcia najwyższej jakości.
Kilka sposobów na mniej stresującego androida
http://www.forup.pl/img/icon/12353.png
Frustrujący system może zepsuć cały dzień. Oto kilka szybkich i prostych czynności, które ułatwią twoje życie.
Co zrobić, gdy nasz telefon zostanie zalany?
http://www.forup.pl/img/icon/12352.png
Odłączyć urządzenie jeśli jest ładowane, wytrzeć suchą szmatką lub wyjąć baterie itd. Kilka sposobów, aby uratować Twój telefon