Jak fotografować sztuczne ognie?

http://www.forup.pl/img/icon/12354.png
Dobre fajerwerki mogą zachwycać, ale taki moment może być bardzo trudny do uchwycenia. Niestety źle wykonane zdjęcie może nie pokazywać tej chwili. Oto porady jak zrobić zdjęcia najwyższej jakości.

Podczas gdy wiele aparatów posiada tryb sceny fajerwerki, może minąć trochę czasu, aby skonfigurować aparat ręcznie, żeby zapewnić lepszą jakość zdjęć. I nie musisz przynosić lustrzanki ani lustrzanej kamery (chociaż na pewno nie zaszkodzi), ale trzeba mieć dobry punkt. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a otrzymasz wspaniałe zdjęcia, które mogłyby zaskoczyć.

Przynieś statyw
Choć łatwo można uzyskać ostre zdjęcie fajerwerków bez statywu, przynosząc go ze sobą sprawi, że będziesz trochę bardziej twórczy. Pozwala to na dłuższy czas otwarcia migawki i daje możliwość unieruchomienia aparatu pod kątem, który może być pomocny. Jeśli martwisz się o przestrzeń lub fotografowanie w miejscu, w którym znajduje się większy statyw, zastanów się nad czymś takim jak Gorillapod - te kompaktowe aparaty fotograficzne mają elastyczne nogi, które można owinąć wokół drzew i innych przedmiotów, aby uzyskać stabilność obrazu.

Wyłącz lampę
Fajerwerki są bardzo jasne, a korzystanie z lampy błyskowej aparatu nie ułatwi Ci robienie zdjęcia. Jeśli używasz szybkich zdjęć, przycisk z błyskawicą wyświetli menu służące do sterowania przełącznikiem lampy błyskowej w położenie Wyłączone. Jeśli korzystasz z lustrzanki cyfrowej, po prostu wyłączenie lampy błyskowej i ustawienie aparatu na tryb ręczny spowoduje, że nie będzie ona włączana.

Ustaw ręcznie ustawienia ISO, Aperture i Shutter
Tu jest miejsce, w którym statyw będzie przydatny. Aby uzyskać ładne ekspozycje, na dłuższą chwilę chcesz wprowadzić trochę światła w aparacie. Pozwala to uchwycić pełny efekt fajerwerków poprzez ruch światła. Będziesz trochę musiał eksperymentować, aby uzyskać pożądany wygląd, ale zacznij od ISO 100 i ustaw obiektyw na f / 8 przy użyciu jednej sekundy czasu otwarcia migawki.

Jak fotografować fajerwerki
Niektóre ustawienia nieco się różnią w zależności od rodzaju efektu, który chcemy uzyskać. Fotografowanie w temperaturze ISO 200 przy f / 11 z ekspozycją 1,6 sekundy przybrało dobry obraz, który zachował pewne cienie na strukturze, ale f / 8 z 2-sekundową ekspozycją to struktura bardziej nasycony, malowniczy wygląd. Jeśli chcesz dłuższą ekspozycję, możesz zatrzymać obiektyw w dół, co pozwoli Ci uchwycić wiele zdjęć w jednym zdjęciu.

Jeśli aparat jest wyposażony w tryb ekspozycji żarówki, który utrzymuje otwarte migawki tak długo jak przytrzymasz zwolnienie, możesz także użyć tego, aby lepiej wykorzystać zdjęcia. Kabel wyzwalający mignięć lub bezprzewodowy pilot będzie przydatny podczas pracy w trybie Bulb, więc weź go. Jeśli nie masz takiego aparatu lub używasz kompaktowego aparatu, uważaj, aby nie naciskać go zbyt mocno, gdy zadziałał migawka.

Znajdź miejsce i zrób zdjęcie
Fajerwerki z pewnością to utrudnią, ale naprawdę świetne zdjęcie będziesz chciał mieć w ramce. Jeśli znajdujesz się w mieście, spróbuj połączyć panoramę lub punkt orientacyjny w kierunku dolnej krawędzi zdjęcia, pokazując, że fajerwerki sięgają powyżej.

Jak fotografować fajerwerki
Jeśli znajdujesz się w bardziej naturalnym środowisku, spróbuj ująć jezioro lub rzekę, ponieważ refleksy w odbiciu w wodzie mogą dodać dramatu. Fotografowanie może stać się trudne jeśli jesteś w parku lub innym obszarze wiejskim. Podejdź do fajerwerków tak jak do krajobrazu - jeśli możesz uzyskać dobrą równowagę podłoża i nieba. Nie obawiaj się zmieniać ustawienia podczas pokazu, powiększając, aby zobaczyć ujęcia w lekkim pokazie sprawią, że seria będzie ciekawsza.

Wypróbuj nowe rzeczy
Oczywiście fajerwerki zapierają dech w piersiach, ale można użyć różnych technik, aby wszystko było interesujące. Jeśli fotografujesz ręcznie przy użyciu zoomu cyfrowego, podczas ekspozycji można dostosować ogniskową, co może doprowadzić do szaleńczych ścieżek świetlnych. Możesz też spróbować złamać niektóre z tych zasad. Kręcenie długiego ekspozycji może powodować rozmyte zdjęcia.

Rób zdjęcia
Przynieś dużą kartę pamięci i wykonaj tyle zdjęć, ile możesz zrobić - ale umieszczaj ich wszystkich w internecie. Wybierz te, które nie są tak dobre i je przytnij do obrazu, którym chcesz dzielić się ze światem. Dwadzieścia znakomitych zdjęć sprawi, że zrobi większe wrażenie niż 100 takich zdjęć. Jeśli masz SLR i lubisz kręcić zdjęcia Raw, niewątpliwie będziesz spędzać trochę czasu po przetworzeniu - co pozwoli Ci zaciemnić niebo w celu zwiększenia kontrastu i przedstawienia szczegółów w cieniach, które mogłyby zostać utracone.

Ale co z moim telefonem?
Kamery Smartphonów poprawiły się w ciągu ostatnich kilku lat. Ale nie oczekuj, że zrobią zdjęcia fajerwerków, które wyglądają tak, jakby były zdjęciami długo naświetlanymi z lustrzankami.

Jeśli masz nowy sprzęt, coś takiego jak iPhone 6 lub Galaxy S7 lub nowszy, masz kamerę w kieszeni, której powiększenie jest całkiem dobre. Ale fajerwerki są trudne dla telefonów. Ich aparaty są przeznaczone do zdjęć o słabym oświetleniu i szybkich zdjęciach - nie można zatrzymać migawki, zawsze jest ono najszersze.

Kładziemy nacisk na długą ekspozycję, którą zalecamy dla lustrzanek cyfrowych i kamer lustrzanych z obrazu. Więc zrób nieco swoje techniki. Włącz opcję HDR w telefonie, jeśli ją masz. A jeśli masz ręczne sterowanie fotografowaniem, ustaw ISO na najniższe ustawienie i czas otwarcia migawki na coś wystarczająco krótkiego, aby ręcznie przytrzymać. Będziesz musiał grać z tym opierając się na rodzaju posiadanego telefonu, ale zacznij od 1/60 sekundy i eksperymentuj, aż dostaniesz ciemne niebo i kolorowe fajerwerki. Mówienie o wybuchach, jeśli telefon ma tryb zdjęć seryjnych, użyj go - będzie to trudne do określonego momentu, gdy fotografujesz bez wielokrotnych ekspozycji. Z pewną troską, praktyką i prawdopodobnie trochę edycji, otrzymasz coś odpowiedniego dla Instagram.

Jeśli nie masz ręcznej migawki i kontrolki ISO, wszystko staje się naprawdę trudne. Niektóre telefony umożliwiają ustawienie wskaźnika światła na określonej części sceny, dotykając - z iPhoneem, który można dotknąć i przeciągnąć pole ostrości w celu oddzielnego pomiaru i automatycznego ustawiania ostrości. Zamykaj się na coś jasnego i jeśli to możliwe, zablokuj ustawienia ekspozycji. Zapobiegnie to odblokowaniu ciemnego nieba wokół fajerwerków. Nie jest też zły pomysł, aby wybrać nagrywanie wideo w formacie 4K, jeśli ma telefon - każda ramka ma wielkość 8MP i można z niej wyciągnąć jedną z nich, która jest odpowiednia do wymiany społeczności.

Na koniec pobierz aplikację do edycji zdjęć. Coś jak VSCO może przyciemnić prześwietlone zdjęcia, poprawić nasycenie barw i wprowadzić inne poprawki, aby pomóc zdjęciami z fajerwerków.
Jak fotografować sztuczne ognie?
http://www.forup.pl/img/icon/12354.png
Dobre fajerwerki mogą zachwycać, ale taki moment może być bardzo trudny do uchwycenia. Niestety źle wykonane zdjęcie może nie pokazywać tej chwili. Oto porady jak zrobić zdjęcia najwyższej jakości.
Kilka sposobów na mniej stresującego androida
http://www.forup.pl/img/icon/12353.png
Frustrujący system może zepsuć cały dzień. Oto kilka szybkich i prostych czynności, które ułatwią twoje życie.
Co zrobić, gdy nasz telefon zostanie zalany?
http://www.forup.pl/img/icon/12352.png
Odłączyć urządzenie jeśli jest ładowane, wytrzeć suchą szmatką lub wyjąć baterie itd. Kilka sposobów, aby uratować Twój telefon