Co zrobić, gdy nasz telefon zostanie zalany?

http://www.forup.pl/img/icon/12352.png
Odłączyć urządzenie jeśli jest ładowane, wytrzeć suchą szmatką lub wyjąć baterie itd. Kilka sposobów, aby uratować Twój telefon

Dziś, wiele modeli smartfonów najczęściej oferują wysoki poziom ochrony, nie tylko aby zapobiec uszkodzeniu ale także są odporne na wodę kurz i piasek. W mniejszym lub większym stopniu nie tylko Sony jest znakiem rozpoznawczym w swoich urządzeniach, ale także firmy takie jak Samsung czy LG podążają w tym kierunku.

Ale wiele z urządzeń nie oferuje dodatkowej ochrony. Ochrona przed niespodziewanymi upadkami na podłogę, w łazience lub pęknięty ekran to główne usterki jakie dostają serwisy producentów. Istnieją domowe sposoby na poradzenie sobie z zamoczonym telefonem.

Najważniejsze jest zostawienie telefonu w stanie w jakim został znaleziony tz. jeśli jest wyłączony to go nie włączać. Jeśli został zamoczony słoną wodą należy go zwilżyć wodą letnią, aby wyeliminować korozyjne działanie soli.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy telefon jest mokry to jak najszybciej spróbować usunąć wodę wewnątrz urządzenia, ponieważ może to spowodować nieodwracalnie uszkodzenie układu. Czas reakcji jest krytyczny, ponieważ w szybkim czasie uszkodzenie układu postępuje. Także dlatego, że może to spowodować zwarcie, więc jeśli telefon jest podłączony do ładowarki to należy go jak najszybciej odpiąć. Woda jest elektrycznym przewodnikiem więc bezpieczeństwo ludzi jest także zagrożone.

W niektórych telefonach jest możliwość wyjęcia bateri. Bardziej zaawansowane modele niestety takiej możliwości nie oferują.
Ale o ile to możliwe wyjmij baterię, aby uniknąć spięcia. Kolejnym niezbędnym krokiem jest usunięcie wszystkich elementów takich jak karty SIM i microSD, co może przyczynić się do szybszego suszenia.

Do wysuszenia mokrego telefonu pomocna jest cieńka bibuła lub gaza. Należy unikać przesunięcia kropel w inne obszary telefonu takie jak gniazda. Nie wskazane jest używanie suszarki do włosów, ponieważ może to spowodować przegrzanie. Bardziej zalecane jest użycie odkurzacza, ​​choć proces ten jest wolniejszy, ale można inne elementy utrzymać w czystości. Należy pamiętać, że jeżeli ilość wody jest ogromna lub doszło do jakiejkolwiek korozji lub spięcia najbardziej prawdopodobne jest że urządzenie nie będzie już działać
Jak fotografować sztuczne ognie?
http://www.forup.pl/img/icon/12354.png
Dobre fajerwerki mogą zachwycać, ale taki moment może być bardzo trudny do uchwycenia. Niestety źle wykonane zdjęcie może nie pokazywać tej chwili. Oto porady jak zrobić zdjęcia najwyższej jakości.
Kilka sposobów na mniej stresującego androida
http://www.forup.pl/img/icon/12353.png
Frustrujący system może zepsuć cały dzień. Oto kilka szybkich i prostych czynności, które ułatwią twoje życie.
Co zrobić, gdy nasz telefon zostanie zalany?
http://www.forup.pl/img/icon/12352.png
Odłączyć urządzenie jeśli jest ładowane, wytrzeć suchą szmatką lub wyjąć baterie itd. Kilka sposobów, aby uratować Twój telefon